Digjet xhamia në Greqi

xhami-e-djegur-ne-greqi

Autoritetet greke njoftuan të mërkurën se zjarri ka dëmtuar seriozisht xhaminë e periudhës së Perandorisë Otomane, e cila ishte në proces të restaurimit, transmeton AP.

Zjarrfikësit thanë se zjarri kishte shpërthyer në mëngjes në afërsi të xhamisë Bajazit, njëra nga më të rëndësishmet e këtij lloji në rajon.

Shkruar Nga
More from Revista User

Midis SHBA-së dhe Rusisë “nuk ka pothuajse fare besim”

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, tha se, tani për tani, “nuk...
Read More