Dimër apo vjeshtë tipike? Parashikimi i motit për muajin tetor



Tetori do jete vjeshtë tipike, mëngjese dhe netë të freskëta ndërsa mesdita relativisht ngrohte, parashikon “Meteoalb”. Ndërkohë sot priten reshje shiu në pjesën e parë të ditës, ndërkohë pasdite pritet që moti të kthjellohet dhe vranësirat të largohen.

Moti sot

E SHTUNE: Orët e para të ditës mbeten me vranësira e shira në pjesën më të madhe të vendit si dhe dëborë në zonat e thella Verilindore. Gjatë paradites vranësirat largohen gradualisht drejt Lindjes ndërsa ultësira perëndimore kthjellohet. Pasditja por kryesisht mbrëmja sjellin sërish kthjellime në territor. Era do të fryjë mesatare por shpeshherë e fortë, me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Verior – Verilindor duke krijuar në det dallgë 4 – 5 ballë.

Temperaturat e ajrit pësojnë një rënie me 7-8°C në të dy vlerat ekstremale ditore të cilat do të luhaten nga -2°C në 19-20°C.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Ilda Tafaj; Arti i gëzuar i të veshurit

Gëzimi i të veshurit është art. Kjo është motoja në Instagramin e...
Read More