Dita e Çlirimit, komunistët me foton e Enverit: PKSH pasuri…

Edhe këtë vit, nostalgjikë të diktatorit Enver Hoxha dhe anëtarë të Partisë Komuniste shqiptare u mbledhën në varrezat e dëshmorëve. Me pankarta dhe me fotot të ish-udhëheqësit që drejtoi me dorë të hekurt vendin për 45 vjet, ata u shfaqën pak pasi nga varrezat ishin larguar krerët e shtetit.

5-1

Picture 1 of 5

Komunistët sivjet u paraqitën atje të prirë nga kryetari i partisë së tyre, Qemal Cicollari, i cili me megafon mbajti një fjalim të shkurtër, që u brohorit nga të pranishmit me thirrjet “partia Komuniste”.

”PKSH e mposht qëndrimin antikombëtar të forcave politike të djathta, të cilat kanë denigruar. PKSH është pasuri e kombit shqiptar dhe si e tillë do ta kryejë me nder misionin e saj në krye të popullit. Kjo parti e mposht politikën që ndjekin disa forca politike të majta. Bashkohuni me Partinë Komuniste të Shqipërisë”, tha Cicollari.

Shkruar Nga
More from Revista User

Oriola Marashi vishet nuse dhe duket një ‘perëndeshë’

Anëtarja e OTR gjithmonë ka befasuar me publikimet e saj provokuese. [ngg_images...
Read More