Diva Janet Jackson feston 52 vjetorin e lindjes 

Diva e skenës, këngëtarja dhe aktorja e njohur Janet Jackson ka festuar 52 vjetorin e lindjes.

Ylli i muzikës pop ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të falënderuar fansat e saj për të gjithë dashurinë dhe përkrahjen e dhënë gjatë këtyre viteve.

Ndërsa ikona e muzikës është në përgatitje për ceremoninë e Billboard Music Awards e cila do të mbahet të dielën në Las Vegas.

Janet do të nderohet me çmimin e ikonës së muzikës për kontributin e dhënë në muzikë.

Jackson gjatë karrierës së saj ka fituar pesë çmime Grammy, 11 çmime në American Music Awards dhe 10 çmime në Billboard Music Award.

Ndryshe, Janet është bërë nënë për herë të parë vitin e kaluar nga martesa me Wissam Al Mana me të cili u divorcua po atë vit.

Vetëm disa javë para se të bëhej 50 vjec, Janet Jackson tregoi se do të bëhet nënë.

Kur Janet Jackson anuloi turneun e saj botëror, njerëzit menjëherë filluan të spekulojnë se një fëmijë është rrugës.

“Burri im dhe unë jemi duke planifikuar familjen tonë, kështu që unë do të vonohem nëpër turne,” tha Jackson atëherë. “Ju lutem, më kuptoni se është e rëndësishme që ta bëj. Më duhet të pushoj tani – urdhërat e mjekut ”

Do të ishte fëmija i parë për Jackson dhe ish bashkëshortin e saj, Wissam Al Mana, 41 vjec, të cilët fshehurazi u martuan në vitin 2012, por nuk e konfirmuan lajmin deri në fillim të vitit 2013.

Këngëtarja është martuar më parë me René Elizondo, Jr nga viti 1991 deri në vitin 2000 dhe James Debarge nga viti 1984 deri 1985.

Janet Jackson është ndarë nga burri i saj multi-milioner vetëm disa muaj pasi lindi fëmijën e saj të parë në moshën 50.

Motra e yllit të popit Michael Jackson, u martua me biznesmenin e Katarit Wissam Al Mana në vitin 2012 dhe djali i tyre, Isa, u lind më 3 janar.

Ajo ishte tërhequr nga qendra e vëmendjes, madje edhe kishte shtyrë turneun e saj botëror të vitit të kaluar, që përfshinte 36 shfaqje, vetëm për familjen e saj.

Një mik i ngusht i Jackson ka thënë atëherë se Janet dhe Wissam kanë vendosur që të ndajnë rrugët e tyre.

“Ata janë dy njerëz të zënë, por të vendosur për të qenë prindër të mirë, edhe në qoftë se ata janë të ndarë. Është miqësore dhe Isa do të qëndrojë me nënën e tij në Londër”.

Kur çifti u martua, ka pasur spekulime se Jackson ishte konvertuar në islam.

Këngëtarja ishte e martuar për pak kohë me këngëtarin James Debarge në vitin 1984, ndërsa meksikani Rene Elizondo ishte burri i saj i dytë.

Divorci mund t’i ketë kushtuar shumë 42-vjeçarit Al Mana, pasuria e të cilit vlerësohet të jetë rreth 800 milionë euro.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Kumbullat e stinës – Vlerat që përfitoni direkt në organizëm…

Kumbullat janë fruta jashtëzakonisht të shijshme dhe të preferuara nga konsumatori shqiptar....
Read More