Politika

Dokumenti i Kuvendit/ Ja pse Tahiri s’duhet të dilte nga Shqipëria

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:19 - 18/11/17 |
mapo.al

Dalja e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, jashtë Shqipërisë ditën e djeshme, shkaktoi jo pak reagime në opinionin publik, pasi aktualisht ai është nën hetim nga prokuroria, pasi akuzohet për pjesëmarrje në trafik droge dhe korrupsion pasiv.


Vetëm një muaj më parë prokuroria e krimeve të rënda kërkoi arrestimin e Tahirit, kërkesë e cila nuk u pranua nga mazhoranca, e cila e rrëzoi me vota në Kuvend.


Por mazhoranca dhe Kuvendi i Shqipërisë pranuan kërkesën që gjatë kohës që Saimir Tahiri është nën hetim, të mos i lejohet dalja nga Shqipëria, vendim ky i cili u shkel një ditë më parë nga Tahiri.


Ja çfarë shkruhet në dokumentin e  firmosur nga kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi.


ImageCLOSE
CLOSE
Pas