Donald Trump “fundos” Sorosin akoma pa marrë detyrëngeorge-soros-donald-trump-01

George Soros dhe Donald Trump janë armiq të përbetuar. Edhe pse miliarderi me orgjinë nga Hungaria ka deklaruar se nëse do t’i duhet të bëhet i varfër për të rrëzuar Trump, do ta bënte këtë.

Por duket se edhe pa nisur akoma Trump nga detyra e Presidentit, Sorosit ka nisur t’i pakësohet pasuria.

George Soros ka humbur afërsisht 1 miliard dollarë nga stoku i aksioneve në bursë që shkaktoi fitorja surprizë e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale në SHBA, raporton “wall Street Journal”.

I fituar ka dalë ish-zëvendësi i Soros, Stanley Druckenmiller, i cili e ndihmoi Sorosin që të fitonte 1 miliard dollarë në vitin 1992, pasi parashikoi humbjen e terrenit nga paundi britanik.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Bangladesh, 26 të dënuar me vdekje për vrasjen e 7 njerëzve

Një gjykatë në Bangladesh dënoi de me vdekje 26 njerëz, përfshi dhe...
Read More