Dua Lipa feston: 2 milionë albume të shituraDua Lipa ka arritur shifrën 2 milionë përsa i përket albumeve të shitura në të gjithë botën.

Këngëtarja shqiptare, e cila po korr sukses të jashtëzakonshëm në muzikë, e ka bërë të ditur këtë arritje me anë të një postimi në Instagram.

Dua Lipa shkroi në rrjetin social: “2 milionë albume në të gjithë botën. I dua që të gjithë fansat dhe ekipin tim”.

Kënga e fundit e Dua Lipës, “One Kiss” në vetëm 3 javë ka arritur 39 milionë klikime në Youtube. Ky fakt tregon qartë se sa e pëlqyer është ajo në të gjithë botën.

loading...
Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Principata në Shqipëri: Pas një shekulli, libri i Karl Thopias në shqip

Ky tekst përbën parathënien për librin 2-vëllimësh Illyrish-Albanische Forschungen - Studime iliro-shqiptare,...
Read More