Duka i Madh, Fridrih i Vyrtembergut, parakalon gabim me Porsche-n e tij, humb jetënNjë nga emrat më të njohur dhe të rëndësishëm të fisnikëve gjermanë ndërroi jetë një ditë më parë.

Duka Fridrih i Vyrtembergut vdiq në një aksident rrugor pranë Ravensburgut.

Sipas policisë, Duke po ngiste makinën e tij Porsche, kur tentoi që të parakalonte një traktor.

Por ai siç duket nuk e kishte parë një makinë Ford që po i vinte përballë dhe u përplasën.

Duka ndërroi jetë, kurse shoferi i makinës Ford u shoqërua në spital me plagë të lehta.

56-vjeçari la pas gruan, Princeshën Vid dhe tre fëmijë të rritur.

porsche23
 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Indonezi, rrëzohet një Boeing 737, asnjë i mbijetuar nga 189 pasagjerë…

Një aeroplan i linjes Lion Air Boeing 737 me 189 persona në...
Read More