Dyshime për vdekjen e vëllait të Kim Jong, mund të jetë helmuar nga dy femraIn this April 13, 2012 photo, North Korean leader Kim Jong Un stands next to senior military leaders during a ceremony in honor of his father, Kim Jong Il and grandfather, Kim Il Sung in Pyongyang. In very different ways, North Korea, run by the same family as a Stalinist dictatorship since the 1940s, and Myanmar, run by a cabal of generals, have opened themselves up over the past year or so, allowing the world to peer behind the political curtains they had so laboriously erected, but the question of whether there has been any real change still remains. (AP Photo/David Guttenfelder)

Mediat britanike kanë publikuar një video, ku pretendohet se dy femra kanë helmuar me një leckë gjysmë vëllain e Kim Jongut.

Presidenti i Koresë së Jugut, Hëang Kyo-ahn, tha se nëse Koreja e Veriut është përgjegjësia, ateherë po tregon “brutalitetin dhe natyrën çnjerëzore” të saj.

Kjo është vdekja e profilit më të lartë në Korenë e Veriut, pasi xhaxhai i Kim Jong-un, Chang Song-thaek, u ekzekutua në vitin 2013.

Koreja e Veriut nuk ka komentuar mbi vdekjen, por zyrtarët nga ambasada e Malajzisë në vend kanë vizituar spitalin në Kuala Lumpur.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Çaj në ballkon, vetëm me të brendshme

Është shumë e zënë duke shkuar nga eventi në event, por Kendall...
Read More