E konsiderojne si “atletja më e bukur në botë”

E re, e fortë, e talentuar dhe shumë tërheqëse. Kjo është Alica Schmidt, atletja gjermane, e cila është cilësuar si atletja më e bukur në botë, nga revista australiane ‘Busted Coverage’.

Alica Schmidt 1

Picture 1 of 19

18-vjeçarja është atlete e garave 200, 400 dhe 800 metra, ndërsa pritet të tërheqë vëmendjen në Lojërat Olimpike që do të mbahen në Tokio, në 2020-ën.

Alica ka shumë fansa edhe në profilin e saj në “Instagram”, ku shpërndan në mënyrë të vazhdueshme pozat e saj më të mira.

Shkruar Nga
More from Revista User

Ja pse Markle kurrë nuk do të bëhet princeshë?

Pallati Buckingham konfirmoi lajmin e lumtur. Princi Harry dhe Meghan Markle janë...
Read More