Edhe Franca do të përdorë dronët e armatosur

Franca ka bërë të ditur se do të fillojë përdorimin e dronëve të armatosur, duke iu bashkëngjitur një numri të madh të shteteve në gjithë botën, të cilat operojnë me këtë fluturake pa pilot.

“Kam vendosur që të filloj procesin e armatosjes së dronëve tanë vëzhgues dhe të inteligjencës”, deklaroi ministrja e Mbrojtjes, Florence Parly në qytetin Tulon.

Shkruar Nga
More from Revista User

Bilanci tragjik/ Brenda 8 muajsh, 30 fëmijë të vdekur në rrugët e vendit

Policia rrugore ka dhënë informacion për operacionin e ndërmarrë në kuadër të...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.