Edhe ky aktor i serialeve turke doli të ketë origjinë shqiptare

Seriali historik “Sulltanesha Kosem” është aktualisht ndër më të ndjekurit në Shqipëri dhe ka tërhequr vëmendjen e publikut që në seritë e para.

7-1

Picture 1 of 6

Një nga personazhet shumë të pëlqyer nga publiku, sidomos vajzat është djaloshi simpatik, Iskënder. Nuk e dinit, por ky personazh është me origjinë shqiptare.

Në venat e tij rrjedh gjak aristokratësh, pasi ai është djali i sulltan Muratit të 3 dhe sulltaneshë Safijes e cila është shqiptare, e lindur në fshatin Rez të Dukagjinit.

Shkruar Nga
More from Revista User

Oprah Winfrey dhe debati mbi garën presidenciale për vitin 2020

Vetëm disa ditë pas fillimit të vitit 2018, kanë filluar debatet mbi...
Read More