Edi Rama mes 10 liderëve më seksi në botë

Kryeministri Edi Rama është njohur nga mediat botërore si një ndër kryeministrat më seksi në botë.

Edi Rama 1

Picture 1 of 7

Website “Hottestheadsofstate.com” edhe këtë fundvit ka publikuar një listë me emrat e liderëve më seksi në botë.

E sigurisht as në këtë listë nuk mund të mungojë Rama, kryeministri i Shqipërisë.

Ashtu si vitin e kaluar, edhe këtë vit vendin e parë e mban kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, 45 vjeç.

Në vendin e dytë radhitet kryeministrja e Zelandës së Re, Jasida Ardern dhe në vendin e tretë mbreti i Butanit, Jigme Khesar Namgyel Wangchuck.

Ndërsa Edi Rama është renditur në vendin e nëntë, duke ia kaluar edhe kryeministrit të Irlandës Bjarni Benedictsson dhe atij të Greqisë Alexis Tsipras.

Lista e liderëve më seksi në botë:

1. Justin Trudeau, kryeministri Kanadasë

2. Jasida Ardern, kryeministri i Zelandës së Re

3. Tzigeme Kezar Naggel Wangtsuk, mbreti i Butanit

4. Enrique Pena Nieto, president i Meksikës

5. Joeven Molise, presidenti i Haitit,

6. Emmanuel Macron, Presidenti i Francës

7. Kolinda Grabbar Kitaroviç, Presidenti

8. Moe Jae-in, Presidenti i Koresë së Jugut,

9. Edie Rama, kryemnistiri

10. Bjarni Benedictsson, Kyreministri i Irlandës

11. Alexis Tsipras, kryeministri i Greqisë

Shkruar Nga
More from Revista User

Të lindurit më 1991, problem që ta gjejnë fatin e jetës

Njerëzit e lindur më 1991 dhe 1979 po e kanë problem që...
Read More