Efektet e shumta nga konsumimi i çajit të zikocha-710x413-690x380

Çaji i zi është një nga llojet më të njohura të çajrave që njeriu njeh. Gjithashtu ky çaj është shumë popullor në disa vende, ku shpesh herë përdoret edhe si një zëvendësues i kafes për shkak të përqindjes së lartë të kafeinës që ndodhet në të.

Por, ky çaj ka efekte të shumta në organizëm dhe është këshilluar prej shumë kohësh nga specialistët e shëndetit se duhet bërë pjesë e dietës së përditshme.

Konsumimi i këtij çaji sjell një ulje të kolesterolit, normalizon presionin e gjakut dhe ka një impakt të rëndësishëm në përmirësimin e azmës. Por përfitimet e tij në organizëm nuk janë vetëm kaq. Ky lloj çaji mund të përdoret edhe si një medikament popullor për diarrenë, dhimbjen e dhëmbëve si dhe për përmirësimin e sistemit tretës te njeriu.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Lirohen 11 të arrestuar për mungesë provash, në aksionin anti drogë në ish-Bllok

Prokuroria ka urdhëruar lirimin e 11 personave të arrestuar të shtunën në...
Read More