Efekti shëndetësor i pabesueshëm i përqafimeve

Një përqafim i thjeshtë nga një i huaj është i mjaftueshëm për të ndier dhimbjen e vetmisë.

Por trajtimi i kësaj epidemie të heshtur, mund të bëhet me anë të përqafimeve thonë studimet e reja, nga Universiteti i Londrës.

Megjithatë studiuesit po ashtu njoftojnë se përqafimet janë nën kërcënimin e harresës për shkak se njerëzit janë zhytur në përdorimin e telefonave të tyre me të cilët bashkëpunojnë me njëri-tjetrin në mënyrë digjitale.

Kështu nëse epidemia e heshtur nuk trajtohet të paktën me anë të përqafimeve, ju jeni të rrezikuar nga sëmundjet e zemrës, kancerit, obezitetit dhe më e keqja nga pirja e 15 cigareve në ditë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Princesha Elia Zaharia do të shfaqet në ekran përkrah Ardit Gjebreas…

Vetëm dy javë na ndajnë nga netët finale të Kënga Magjike 2016,...
Read More