Ekonomia e Irlandës ringjallet pas rënies në çerekun e parë

Ekonomia e Irlandës ka shënuar rritje për 1.4 për qind në tremujorin e dytë, pas rënies që shënoi në tre muajt e parë të këtij viti.

Rikuperimi i bruto prodhimit vendor në periudhën prill-qershor erdhi pas rënies prej 3.5 për qind në çerekun e parë, njoftoi Zyra irlandeze për statistika.

Shkruar Nga
More from Revista User

Adoleshenti godet drejtorin dhe nëndrejtoreshën e shkollës

Një 18 vjeçar është arrestuar pasi akuzohet se ka goditur me sende...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.