Ekspertët: Kim Jong-un po përgatit përhapjen e virusit vdekjeprurës në perëndim

Koreja e Veriut po zhvillon armë biologjike të afta për të futur sëmundje vdekjeprurëse në rivalët perëndimorë të Kim Jong-un – përfshirë vdekjen e zezë, raporton the EXPRESS.

Shtetit i vetmuar po manipulon edhe 12 agjentë të tjerë biologjikë në armatimin e tyre të çmendur: antraks, botulizëm, kolera, ethe hemorragjike koreane, lavdërim, ethe tifoide, ethe të verdhë, dizenteri, bruceloza, staf, ethe typhus dhe aleukia ushqimore toksike.

Një raport i ri i tmerrshëm, i lëshuar nga kompania e inteligjencës AMPLYFI dhe Universiteti i Harvardit, tha se Kim mund të përdorte edhe civilët e Koresë së Veriut për të përhapur sëmundjet anembanë globit.

Raporti thotë se “agjentët njerëzorë” mund të përdoren për të nisur pandemi vdekjeprurëse – para se të vdisnin vetë sëmundja do të përhapej tek shumë njerëz.

Shkruar Nga
More from Revista User

Çiftet me lidhje të mira nuk kanë nevojë t’i ndajnë ato në rrjetet sociale

Nëse dikur në një kohë, që në fillim të rrjeteve sociale, keni...
Read More