Kronika

Ekzekutuan kushërinjtë Lleshaj, arrestohen 5 shqiptarë në Milano


               Publikuar në : 12:02 - 05/05/17 |
mapo.al

Pesë shqiptarë janë arrestuar nga karabinierët e Milanos për akuzën e vrasjes së kushërinjve shqiptarë  Alban dhe Agron Lleshaj më 10 nëntor 2016 në Milano të Italisë.


Të arrestuarit janë të moshës 25 dhe 39 vjeç dhe tre prej tyre janë vëllezër.

Dy kushërinjtë Lleshi u ekzekutuan në bordin e makinës së tyre.

Sipas rezutlateve të hetimeve vrasja e dyfishtë ka lidhje me kontrollin e territorit mes grupeve kriminale që veprojnë në trafikun e shpërndarjes së lëndëve narkotike.

Hetimet u shtrinë në Itali, Shqipëri dhe Belgjikë, ku u arrestua njëri prej tyre.

Te arrestuarit janë prangosur në qytetet Lucca, Roma, e Lier të Belgjikës ku banonin./ORACLOSE
CLOSE
Pas