Emigrantët kthehen në Greqi, radhë të gjata në Kapshticë

Shumë emigrantë zgjedhin për të kaluar periudhën e festave pranë njerëzve të tyre të afërt në Shqipëri. Në ditët e para të janarit, ata rikthehen sërish në jashtë në vende e tyre të punës.

Paraditen e sotme janë krijuar radhë të gjata automjetesh krijuar në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës. “Balkanweb” raporton se dhjetëra automjete qëndrojnë në radhë prej disa orësh.

Shkak për këtë situatë është bërë fluksi në dalje. Pala shqiptare punon me 4 sportele në dalje, ndërsa ajo greke me 3 të tilla, dhe ky mund të jetë edhe shkaku i krijimit të radhëve të gjata.

Shkruar Nga
More from Revista User

DETAJET/ Banda e drogës drejt Greqisë, ja si u zbuluan 22 trafikantët shqiptarëve

Një super operacion mes tre shtetesh, Shqipëri, Greqi dhe Maqedoni, finalizuan dje...
Read More