Eminem padit Partinë qeverisëse të Zelandës së Re

eminem

Eminem ka hedhur partinë qeverisëse të Zelandës së Re në gjykatë, për një këngë të tij e cila është përdorur gjatë fushatës.

Reperi amerikan thotë se kënga e përdorur në 2014 nga Partia Kombëtare, ishte një version i palicensuar i ‘Lose Yourself’, një nga hitet e tij më të mëdha.

Por avokatët e partisë thonë se nuk ishte kënga ‘Lose Yourself’ ajo që u përdor në fushatë, por muzikë e ngjashme me atë të Eminemit të cilën e blenë nga një dyqan muzikor.

Çështja filloi të hënën, me dy këngë që luajtën në gjykatë.

Një avokat i ‘Eight Mile Style’ – grup që përfaqëson artistin , tha se Lose Yourself ishte “portreti” dhe “pa dyshim xhevahiri në kurorën e veprës muzikore të Eminem”.

Shkruar Nga
More from Revista User

10 shenja që tregojnë se jeni shumë të dhënë pas partnerit!

Disa dashurojnë në çmenduri, por nuk arrijnë t’ia shprehin ndjenjat deri në...
Read More