Eneda Tarifa shkëlqen me “Fairytale”, por vetëm kaq!enedaPërfaqësuesja e Shqipërisë në Eurosong 2016, Eneda Tarifa, ka shkëlqyer me performancën e saj në gjysmëfinalen e dytë.

13165844_1750098348537233_5482342393212018003_n

“Fairytale” është kënga me të cilën u përfaqësua Shqipëria në edicionin e 61-të të Eurosongut, që sivjet po mbahet në Stokholm të Suedisë.

c76b26d5380034f29468a6eaeea48781

Tarifa dhe Shqipëria u votuan në numrin 17.

20160507213616513

Megjithatë, pavarësisht performancës së saj, Shqiperia nuk ka arritur të kualifikohet për në finale, si rrallëherë…

13166120_1750098338537234_6323567673128827199_n

13174200_1750098345203900_4638550470504305797_n

Fustanet janë dizejnuar nga Savage e Bora Kokëdhimës e cila e ka shoqëruar Enedën deri në fund të rrugëtimit të saj në Eurosong. Ja cfarë shkruan ajo në statusin e saj në facebook.

Untitled

loading...
Shkruar Nga
More from revista mapo

Koalicionet 2017: Aleancat në kohën e blofeve

Kombinimet e koalicioneve për betejën e qershorit mbeten një zgjedhje shumë e...
Read More