Erdogan: Ka filluar operacioni ushtarak në Afrin të Sirisë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, thotë se ka filluar operacioni ushtarak tokësor në Afrin të Sirisë, ndërsa një operacion tjetër do të bëhet në vendin e afërt, Manbij.

Gjatë deklaratës në provincn perëndimore Kutahya, para anëtarëve të partisë së tij AK, zoti Erdogan nuk ka specifikuar nëse kjo do të thotë se trupat e Turqisë e kanë kaluar kufirin.

Sot më herët, ushtria e Turqisë tha se është hakmarrë kundër zjarrit brenda në Turqi, që ka ardhur nga matanë kufirit në Afrin, në pjesën veriperëndimore të Sirisë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Deri në ç’moshë iu rritet gjoksi femrave?

Madhësinë e gjoksit e përcaktojnë faktorët: gjenetikë, pesha, mosha dhe shtatzënitë, ndërkaq...
Read More