Erdogan: Pas referendumit, propozimi për dënimin me vdekjeerdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan tha të martën se pas referendumit të 16 prillit në të cilin pritet mbështetje e madhe për reformat kushtetuese në Turqi, në agjendën e Parlamentit do të jetë projekt-vendimi për futjen e dënimit me vdekje në vend.

“Pas referendumit të 16 prillit, nga votimet do të jehojë ‘po’ për ndryshimet kushtetuese, në agjendën e Parlamentit do të gjendet projekt-vendimi për dënimin me vdekje. Nëse nuk e mbështesin, ne do të organizojmë edhe një referendum rreth kësaj çështjeje”, tha Erdogan në një takim në Sanliurfa.

Erdogan porositi se DEASH-it, PKK apo ndonjë organizate tjetër terroriste nuk duhet lejuar të valëvisin flamuj dhe të veprojnë në asnjë qytet.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Si është dukur dikur femra e përsosur: Kështu kanë ndryshuar idealet e bukurisë nëpër histori!

Shikoni se çfarë e ka kurorëzuar dikur femrën joshëse dhe si kanë...
Read More