Erdogan pret kthimin e dënimit me vdekje në Turqipresidenti-turk-rexhep-tajip-erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan deklaroi të shtunën se pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje pas referendumit për zgjerimin e kompetencave të presidentit, i cili do të mbahet më 16 prill.

“Familjet e martirëve, heronjve të rënë (gjatë puçit të dështuar ushtarak më 15 korrik të vitit të kaluar) nuk duhet të brengosen. Besoj, me ndihmën e Zotit, se pas votimit të 16 prillit Parlamenti do të bëjë çmos kur janë në pyetje kërkesat tuaja për dënimin me vdekje”, ka thënë Erdogan në mitingun e transmetuar në televizion dhe ka shtuar se “pa hezitim” do të nënshkruajë ligjin për dënimin me vdekje, transmeton AFP.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Mësojani fëmijës vetëmbrojtjen verbale

Fëmijët nuk gënjejnë, pra vogëlushët e thonë atë që mendojnë, me ç’rast...
Read More