Fatime Gashi, vajza shqiptare që u shpall më e bukura e Manchester

Vajza me origjinë kosovare Fatime Gashi është përzgjedhur mbrëmjen e së shtunës më e bukura e qytetit të Machesterit në Angli.

Emigrantja shqiptare ka arritur që të kurorëzohet me titullin e “Miss Manchesterit”.
Mediat e huaja rrëfimin e saj e kanë quajtur frymëzues, teksa bukuroshja ishte shprehur:

“Mançesterti më ka dhënë kaq shumë dhe ndihem sikur kjo është mënyra ime e kthimit në qytetin tim në shtëpi. Kjo ende më duket si një ëndërr “.

Fatimja ishte vetëm 2 vjeç kur familja e saj u largua nga Kosova për në Britaninë e Madhe për t’i shpëtuar luftës.

Ata kanë ndërtuar një jetë të re këtu dhe janë krenarë ta quajnë shtëpinë e tyre Salford, shkruan manchestereveningneës.co.uk

Bukuroshja është studente e fakultetit të mjekësisë në Salford dhe fitoi zemrat e gjyqtarëve në finalen e madhe.

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Shkëlzen Berisha padit Taulant Ballën: Keqpërdori dokumentet me të dhënat e mia personale

  Djali i ish-kryeministrit, Sali Berisha, Shkëlzen Berisha është paraqitur ditën e...
Read More