Fier/ Kundërshtuan me forcë punonjësit e policisë, 3 të arrestuar

pranga

Tre persona janë arrestuar pasi kanë kundërshtuar me forcë punonjësit e policisë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “1 Maj”, në vendin e quajtur “Kthesa e Plykut” Fier.

Ata janë: Alban Sufka, 40 vjeç, Romeo Plaka, 35 vjeç dhe Olsion Plaka, 27 vjeç, të tre banues në fshatin Vidhisht, Roskovec.

Dosja e tyre i kaloi Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Shkruar Nga
More from Revista User

Grabitje me maska në Vorë, lidhen rojet dhe rrëmbehet kasaforta e fabrikës së sheqerit

Një fabrikë sheqeri ka rënë pre e grabitjes nga persona të maskuar...
Read More