Fishekzjarret, tregtarët: Shitjet kanë rënë shumë këtë vit

Teksa kanë mbetur edhe dy ditë nga nata e ndërrimit të viteve, dyqanet e fishekzjarrëve në tregjet e Tiranës po mirëpresin blerësit e parë.

Fishekzjarrët janë një nga elementët e festave të fundvitit dhe parapëlqehen shumë nga fëmijët. Në tregun e Medresesë, çmimi i një fishekzjarri varionte nga 500 lekë deri në 30 mijë lekë të reja.

Jashtë kamerës tregtarët thonë se ka një ulje të ndjeshme të blerjes së fishekzjarrëve, krahasuar me një vit më parë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Turistët gjermanë: Natyra, ushqimi dhe mikpritja shqiptare janë mbresëlënëse

Jo vetëm zona bregdetare, por edhe pjesa tjetër e Shqipërisë është shumë...
Read More