Fitoi postin e lakmuar, Kejda tregon fytyrën e triumfit të Majlinda Bregut 

Ditën e djeshme Majlinda Bregu fitoi postin e Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (RÇ) një strukturë e cila është pjesë e Procesit të Bashkëpunimit në Europën Juglindore (SEECP).

Urimet për të kanë qenë të shumta, dhe nuk mund të mungonte as e bija, Kejda.

Madje ajo ka shkruar edhe më tej, teksa ka publikuar një foto, ku shihet buzëqeshja e triumfit të Bregut.

Vetë Bregu në reagimin pas lajmit të fitores dje tha se merita i takon të gjithë shqiptarëve, ndërsa ka pasur dhe një falenderim për ministrin Ditmir Bushati.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Trump e njohu si kryeqytet të Izraelit, reagon Ambasada e Jerusalemit në Tiranë

Ambasada ndërkombëtare e Krishterë e Jerusalemit në Shqipëri ka përshëndetur njohjen e...
Read More