Fjalët e fundit të Hajrie Rondos për publikun shqiptar

Me dhjetëra role në filma dhe teatër, aktorja e mirënjohur Hajrie Rondo ka lënë mbrapa një sërë rolesh artistike të cilat do të jenë të pavdekshme në sytë e shqiptarëve.

Para disa muajsh ajo u dekorua nga kryebashkiaku Erion Veliaj, me medaljen e mirënjohjes “Simboli i qytetit”.

Ajo ka qenë edhe dalja e fundit publike e aktores legjendare, nga ku ka thënë edhe fjalët e fundit drejtuar popullit shqiptar.

“Kur dy zonjushat e nderuara, drejtoresha dhe Sonila, më bënë ofertën isha në dilemë: ta marr apo jo? Të rri në shtëpi, të mbyllem dhe të bashkëbisedoj e trishtuar me sëmundjen, apo t’i them asaj def, ik tutje sepse kam punë? Zgjodha këtë të dytën, bëra mirë dhe ia dola. Betohem dhe të jap fjalën se do të luftoj, do të luftoj fort t’i ngjis prapë ato shkallë, ajo është shtëpia ime”, ka thënë aktorja.

Shkruar Nga
More from Revista User

Dëmtohet 19-vjeçarja në punë, ndalohet pronari i firmës pasi fshehu ngjarjen

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës kanë ndaluar drejtuesin administrativ...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.