Fjalët emociounuse të Arbana Osmanit pas vdekjes së AdelesLajmi i kobshëm për ndarjen nga jeta të një prej gazetareve të njohura ka prekur dhe moderatoren shqiptare Arbana Osmani.

Ishte pikërisht emisioni që Arbana drejton që e bëri të njohur Adelën në mbarë vendin.

Adelajda ishte një nga vajzat që morri guximin të tregonte hisorinë e saj para të gjithë shqiptarëve duke thyer tabutë e provincës.

‘U prehsh ne Paqe Adela! Nje nga vajzat me te guximshme qe kam njohur. Dashuria është për të guximshmit, jam e sigurt që do ta gjesh atje lart’ ka shkruar Arbana krah fotos së të ndjerës.

Adelajda ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në banesën e saj në Tiranë si pasojë e nje ataku kardiak. Ndërkohë raportet e para të policisë kanë bërë me dije se ajo vuante nga epilepsia. Trupi i të ndjerës është dërguar pranë familjarëve në Kavajë, qyteti i saj i lindjes.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Tillerson: SHBA nuk do të pranojë kurrë armatimin nuklear të Koresë Veriore

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, deklaroi se SHBA e dënon ashpër...
Read More