Flokët, ja se si do të jenë trendet e shatushit për këtë vitShatushi, një metodë për ti lyer flokët gradë gradë, u bë shumë popullore. Kjo ndoshta edhe për faktin se flokët nuk lyhen nga rrënja, por nga gjatësia e tyre, ndërsa duken edhe shumë natyralë, por si do të jenë tendencat për vitin 2018?

Le ti shohim së bashku:
Ngjyra mbi të gjitha: Për të filluar, ne zgjedhim ngjyrën që e mendojmë si më të përshtatshme për ne. Ndër risitë e këtij viti është Ultra Violet, ngjyra e zgjedhur e vitit nga Instituti Pantone.

Të errët? Nuk ka problem! nëse flokët tanë janë të errët, është e rëndësishme të zgjidhni një ngjyrë që i përshtatet ngjyrës tonë. Nëse nisemi nga një ngjyrë e errët që nga rrënja atëherë shmangim edhe zbardhjen e madhe të saj nga majat që duhet ta evitoni.

Guxoni me të kuqe: ne nuk para kemi rrezikuar të lyejmë të gjithë flokët me këtë ngjyrë, por e mendoni se çfarë efekti do të kishte ajo nëse do të përdorej si shatush? Epo provojeni efekti do jetë befasues dhe shumë i modës.

Rrofshin të rejat: midis tendencave më të fundit të modës, flokët gri dhe të bardhë janë bërë një domosdoshmëri, veçanërisht në mesin e të rinjve. Efekti është shumë i veçantë dhe shumë i ndryshëm.

Shatushi klasik: shatushi klasik është i artë dhe i bardhë. Ai na kujton flokët e puthur nga dielli edhe në dimër. Sugjerohet zakonisht për ata persona që i kanë flokët ngjyrë kafe ose të hapur, por ata që i kanë të errët apo të kuq duhet të kenë kujdes.

Fuqia e ngjyrave: ne kemi parë në pasarela këtë vit flokë ngjyrë natyralë, por zgjedhja e ngjyrave të veçanta, nuk humb interes ndërsa do të jenë në modë ngjyrat blu, rozë dhe violet.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

‘Arratisja’ e dështuar e shqiptarit, bashkë me të edhe mafiozë grekë, detajet

Disa ditë pas zbulimit të skenarit për arratisje janë bërë publike detaje...
Read More