Floriana Garo: Kënaqësia për të qenë pjesë e ekranit është e madhe 
 

Prej disa kohësh Floriana Garo nuk është pjesë e ekranit, por kohët e fundit në portale të ndryshme është publikuar lajmi se ajo ka deklaruar se nuk do të ishte më kurrë pjesë e tyre.

Por e kontaktuar nga Pop Culture në Top Channel, ajo ka sqaruar se edhe pse nuk ka plane të afërta për t’u rikthyer në ekran, për të mbetet një opsion i hapur.

“Nuk kam plane të afërta për t’u rikthyer në ekran, por mbetet një opsion i hapur për mua.

Kënaqësia për të qenë pjesë e ekranit është e madhe”, mësohet të ketë deklaruar Floriana Garo, duke rrëzuar poshtë pretendimet e publikuara në portale ditët e fundit se ajo ka vendosur të mos kthehet më kurrë në ekran.

Floriana Garo, ish-moderatorja shqiptare, është larguar nga Shqipëria për t’u bashkuar me partnerin e saj që jeton dhe punon në Zvicër, Enis Daci.

Floriana ka jetuar për shumë vite në Amerikë, e megjithatë u rikthye sërisht në vendlindje. Mirëpo u largua përsëri nga Shqipëria për shkak të dashurisë.

Floriana u shpreh kohë më parë në emisionin Opinion se, në kushte të tjera, ajo nuk do të zgjidhte të largohej:

“Unë e zgjodha një vend të huaj për dashurinë, jo sepse ishte një vend më i mirë” . Gjithashtu shtoi se dashuria është një arsye e fortë për ta “braktisur” vendin, megjithatë, këtu është më mirë, më rehat.

E pyetur atëherë nëse është më e lumtur në Shqipëri apo në Zvicër, ajo është përgjigjur në mënyrë të sinqertë: “Unë kam qenë më e lumtur në Shqipëri.”

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Sonte është fundi i botës? Shijojeni spektaklin që do të dhurojë qielli

Ekspertët e teorive konspirative thonë se sonte mund të jetë fundi i...
Read More