FOTO-LAJM: ‘Kur sunduesit grinden’, Kadare vjen tek Panairi i Librit

Kolosi i letrave shqipe, Ismail Kadare është shfaqur sot në ditën e tretë të Panairit të Librit në Pallatin e Kongreseve.

Në edicionin e 21-të të panairit, Kadare është shfaqur nën stendën e “Onufrit” dhe ka promovuar librin e tij të radhës me titull: “Kur sunduesit grinden”.

Siç duket, ai ishte i shoqëruar edhe nga bashkëshortja e tij, Helena, ndërsa lexuesit e shumtë kanë qenë të pranishëm vazhdimisht për të shkëputur prej Kadaresë një autograf në librin e tij të fundit.

kadare1kadare3kadare4kadare2
 

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Shpëtim Nazarko gjen gabimin tek Njutoni, njihuni me ‘ligjin’ e ri për energjinë

  Analisti Shpëtim Nazarko ka publikuar së fundmi një punim shkencor në...
Read More