Foto – test, cilën figurë dalloni të parën?

E dini se frika, dhimbja, qëllimet dhe të gjitha elementet e tjera të personalitetit tuaj nganjëherë tek ju krijojnë reaksione impulsive për të cilat edhe vetë çuditeni?! Ky test tregon shumë për frikën tuaj dhe vetitë e tjera që mban personaliteti dhe karakteri juaj dhe kjo fshihet tek imazhi i parë që vëreni.

Nëse shihni vajzën të parën

Kjo tregon se emocionet e tuaja janë të shtypura dhe vijnë nga fëmijëria juaj. Kjo mund të jetë ndonjë traumë nga fëmijëria e hershme, por ndodh që edhe kur keni qenë në barkun e nënës, gjatë lindjes apo edhe në fillimet e jetës tuaj. Kryesisht nëse fëmija ka vuajtur nga ndarja me nënën. Në rast që fëmija ka kaluar shumë kohë në spital larg nënës ose nëse nga nëna ka marrë pak, ose aspak dashuri kur ka qenë i vogël, është e mundur që ky të jetë shkaku që ndikon në rritjen e frikës tek ju, e sidomos frikën për të marrë vendime.

Nëse shihni fluturën të parën

Flutura, sidomos ajo me lara është shenjë e shpresës së mirë, një ngjarje të re në jetë, një fazë e re e lumtur dhe e begatë e jetës. Kuptimi i këtij simboli vjen nga ana shpirtërore, që të çon në botën e të vdekurve dhe përshkruan rolin e transferimit të shpirtit në jetën e përtejme. Nëse e keni parë fluturën të parën, kjo do të thotë se ju keni nevojë të gjeni rrugët drejt shpirtit tuaj ose drejt shpirtit të njerëzve që i keni humbur në jetë dhe që kanë pasur vlerë për ju, shkruan. Flutura gjithashtu paraqet humbjen e besimit ose frikën e madhe dhe të pa zbuluar për vdekjen.

Nëse shihni luleshtrydhen të parën

Simbolizon zemrën dhe dashurinë. Sipas një legjende, Venera nuk ka mundur të ndalet së qari pas vdekjes së Adonisit, kështu që në secilin lot që i ka pikur, ka dalë nga një luleshtrydhe. Ajo gjithashtu simbolizon frikën që lidhja juaj të mos shkojë keq, ose që do të dashuroheni me një njeri që nuk është për ju dhe që nuk i përshtatet dashurisë tuaj. Njerëzit që kanë këto lloj frikash shpesh janë në marrëdhënie që nuk besojnë që kanë të ardhme, ose fillojnë një lidhje dhe janë të vetëdijshëm që do të ju zgjasë pak.

Nëse shihni dy drunjtë të parët

Druri është simbol i rrënjëve tuaja, ndërsa dy drunj paraqesin një mur brenda jush të cilin nuk keni mundur me vite ta thyeni.

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Task Forca për kanabisin – Voda: 50 milionë euro pasuri janë përfituar nga kanabisi, Çako: S’do kursejmë as policët dhe zyrtarët

Zv/ministrja e Punëve të Brendshme, Drejtuese e Task Forcës Antikanabis, Rovena Voda i ka...
Read More

21 Comments

 • Hi there, I found your web site by the use of Google while looking for a comparable subject, your site came up, it seems to be good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

 • You’re totally right, I’d really like to find out new information on that topic! I am also captivated by wealth generators phone number as I believe it is really quite cool these days. Thanks!

 • Admiring the time and effort you invested in this blog and in depth details you provide. It really is wonderful to find a blogging site occasionally that is just not the same outdated re-written material. Fantastic read! We have saved your blog and I am adding your RSS feeds to my own insta followers and likes blog.

 • I really like your blog and find a majority of the content to be what precisely I’m interested in. Would you offer people to write material for you? I wouldn’t mind writing a piece of text on commercial property development companies or possibly on a lot of the things you’re posting about here. Again, awesome blog!

 • Thank you very much for sharing the idea, I bookmarked the site. I am furthermore trying to find details about graduate environmental science jobs, do you know the place where I can discover one thing such as that? I’ll come back very soon!

 • Al Hadi AC Refrigration and Repairing is committed to giving your ACs a new lease of life. We have a team of experienced professionals which has serviced more than a 1000 units, much to the satisfaction of our clients. The effort at Al Hadi has always been to service a call in the shortest span of time and to close it with a happy client. The referrals we get is a testimony to our work. Try our services today!

 • You are certainly correct, I would like to find out even more on that issue! I’m also interested by real estate broker since I believe it is very trendy nowadays. Keep it up!

 • Dr.Punnet and her Teams are really a great cheater in Delhi for IVF, initially they say we will provide world best technology but after getting all money they all can’t do any thing and again repeat cycle or again take money for evry cycle same money, they all are playing with the emotions of allots of couples, God will never forgive you Dr. Puneet. this is very bad clinic, this is only earning money nothing else, avoid this doctor, try in AIIMS, GANGA RAM ANY OTHER Government hospitals are better, all private IVF centre are cheaters, maainly Dr. Puneet is great cheater in Delhi.

 • It was actually great to read this article and I think you are entirely correct. Tell me in case you’re considering health tips, that is my principal competency. I really hope to see you soon enough, take good care!

 • My partner and I certainly love your blog and find many of your content to be what precisely I am in need of. Would you offer other people to post articles for you? I would not mind creating a piece of text on cool gadgets or even on a few of the subjects you’re writing about on this site. Nice site!

 • Are you tired of your ac repair in Dubai? Are you looking for Certified Professionals to carry out your ac repair with improved facilities and in an expert way?. Hot and humid conditions are not easy to tolerate, especially when you are not used to them. But, thanks to the air conditioners – living in such extreme settings can also become a pleasant experience, and more so if you are in Dubai.

 • Hi and thanks for this excellent content! I seriously enjoyed it.I’ll ensure that I bookmark your page and will often come back later on. I would like to encourage that you keep going with the excellent work, even think about excel for dummies too, have a fine evening!

 • I’m really loving the theme/design of your internet site. Do you ever run into any kind of web browser interface troubles? Some of my own blog readers have lamented about my bitcoin exchange rate blog not working effectively in Explorer but seems fantastic in Firefox. Do you have any kind of advice to aid fix the problem?

 • Many thanks for the superb article! I seriously liked reading it.I’ll ensure that I save the page and definitely will come back in the future. I want to suggest you to ultimately keep on with your great work, perhaps blog about Ethereum wallet as well, have a good afternoon!

Leave a Reply

Your email address will not be published.