Fotografi i famshëm italian zbulon foto të papara ndonjëherë të Rihanna-s

Si një surprizë mirë se ardhjeje për fansat e Rihanna-s, fotografi italian Paolo Roversi ka zbuluar një fotografi të paparë ndonjëherë të këngëtares në prag të albumit të saj të shumëpritur në 2016, ANTI.

Rihanna 1

Picture 1 of 4

Pasi u takuan për herë të parë në 2014, Robersi shkrepi fotot në studion e tij në Paris, duke punuar për të njëjtin format klasik 8 x 10 që ai ka përdorur për 20 vite.

Fotot janë përdorur për kopertinën edicionit muzikor të D në 2015, që shënon edhe marrëdhënien e afërt artistike midis të dyve.

Në një bisedë me Vogue, fotografi ka folur rreth punës me këngëtaren, duke shpjeguar: “Ajo është fantastike, një artiste e vërtetë. Ne punuan në studion time për dy ditë. Prezenca e saj ishte e jashtëzakonshme, mënyra se si lëviz, vetëbesimi, kontrolli mbi trupin e saj, energjia, sensualiteti. Ajo e di shumë mirë fuqinë që ka. Ajo është një artiste, jo vetëm një fytyrë e bukur.”

Roversi, i cili u bë i njohur duke fotografuar Naomi Campbell dhe Kate Moss, së fundmi është shprehur për Vogue: “Një foto mode për mua gjithmonë është një portret; në fakt, është një portret i dyfishtë, të gruas dhe fustanit të saj.”

Për seritë e Rihanna-s, Roversi fotografoi shumë imazhe për fushatën e saj të albumit ANTI, duke krijuar kopertina për këngët e saj, “Bitch Better Have My Money,” “Kiss it Better,” dhe “Needed Me.”

Hidhini një sy imazheve dhe kënaquni.

 

#rhianna #paoloroversi #vogue

A post shared by Elisa_Rodolfi (@elisa_rodolfi) on

Shkruar Nga
More from Revista User

Rohani: Protestat mund të jenë mundësi për të kuptuar problemet

Presidenti iranian, Hasan Rohani, ka thënë se protestat që kanë lënë të...
Read More