Fotoreportazh: Situata përmirësohet, por shihni pasojat e përmbytjeve në ShkodërSituata e krijuar për shkak të motit të keq duket se po shkon drejt përmirësimit në qarkun e Shkodrës.

Në një njoftim për mediat, Ministria e Mbrojtjes thotë se ka një rënie të nivelit të ujit me 30 centimetra, krahasuar me një ditë më parë.

Edhe në fshatin Obot ka rënë niveli i ujit, ku po përgatiten automjetet për shpërndarjen e 6.5 ton koncentrat dhe bar i thatë.

Ministria Mbrojtjes thotë më tej se efektivët e Forcave të Armatosura do të nisin shpërndarjen sapo pushteti vendor të përcaktojë zonat ku duhen çuar materialet.

Por ndërkohë, banorët e kësaj zone janë vazhdimisht të kërcënuar.

Për më tepër ndiqni këtë fotoreportazh të Florion Gogës nga Mapo Image.

loading...
Shkruar Nga
More from Enton Palushi

E kemi pothuaj të pamundur të gjykojmë drejt prurjet në letërsinë shqipe

Nga Mira Meksi Përgjigje ndaj ftesës së autorit të shkrimit “Kambanat e...
Read More