Fotot e rralla të Tiranës së 1900-ësKëto janë disa foto të Tiranës, të bëra në vitet 1916-1917.

Fotot janë marrë nga Arkivi Qendror Austriak.

Ato janë publikuar nga Gert Brojka.

 

loading...
Shkruar Nga
More from revista mapo

Takimi pa media, Blushi: Partia shpallet në nëntor, ja organizimi

Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi kanë zhvilluar dje në Muzeun Kombëtar një...
Read More