Franca miraton ligjin e ri kundër terrorizmitDeputetët francezë votuan ligjin e ri kundër terrorizmit, i cili policisë dhe zyrtarëve iu jep kompetenca të zgjeruara, përveç tjerash, edhe për të bastisur shtëpitë, të shqiptojnë dënime me masë arresti shtëpiak dhe mbylljen e vendeve religjioze.

Ligji të gjithë zyrtarëve të lartë lokalë ua mundëson mbylljen e xhamive, kishave dhe vendeve tjera religjioze për gjashtë muaj, nëse konstatohet se predikuesit nxisin sulme apo terrorizëm.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Vijon vala e të nxehtit afrikan, ja zonat që do të preken më shumë

Edhe këtë të mërkurë, vala e të nxehtit afrikan do të vijojë...
Read More