Francë, një 17 vjeçar arrestohet për të shtënat në shkollë

grasse

Policia ka arrestuar një 17 vjeçar në qytetin jugor francez të Grasse, pasi dy persona janë lënduar nga të shtënat në një shkollë, duke shkaktuar një alarm për sulm terrorist.

I dyshuar i dytë është në arrati dhe sipas mediave francze bëhet fjalë për një incident në mes të dy nxënësve.

Focat antiterror janë dërguar në vendin e ngjarjes.

Grasse, kryeqyteti i industrisë parfumerike franceze, është rreth 44km (27 milje) nga qyteti i Nicës, ku një sulm me kamion në korrik la të vrarë 86 persona.

Franca mbetet në një gjendje të jashtëzakonshme, pas një serie sulmesh vdekjeprurëse në 18 muajt e fundit.

Shkruar Nga
More from Revista User

Letra për Ramën. Kandidati fitues te Fakulteti i Historisë: Ja si po deformohen zgjedhjet

Sabri Laçi, profesor në Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë të Universitetit të...
Read More