Francë/ Një i vrarë e një i plagosur, mediat: Autori është shqiptarNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së martës në lagjen “Rose Vineyard” në komunën “La Roche-sur-Yon”, në Francë. Një person është vrarë me thikë dhe një tjetër është plagosur rëndë.

Mediat franceze shkruajnë s ei dyshuar për ngjarjen e rëndë është një shqiptar, i cili është arrestuar më vonë pranë një ferme.

Sipas dëshmive të para, vrasësi dhe viktima e tij kishin qenë në konflikt për më shumë se një vit pas shitjes së një makine. Natën e kaluar, ata do të takoheshin rastësisht në lagjen “Rose Vineyard”.

Megjithëse grindja ndodhi para disa dëshmitarëve, rrethanat mbeten të paqarta.

Një autopsi pritet të kryhet këtë pasdite në trupin e viktimës, për të përcaktuar goditjet që shkaktuan vdekjen.

Pyetjet e para nga hetuesit për autorin pritet të zhvillohen këtë pasdite, në prani të një përkthyesi, duke qenë se është me origjinë shqiptare.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Botimi i UET-PRESS, rrëfimi tronditës i Kurt Kolës: Torturat ndaj Eqerem Çabejt

      Pjesë nga libri “Në Shqipërinë burg” të Kurt Kolës,...
Read More