Fundi i botës/ Eklipsi i 21 gushtit dhe parashikimi i NostradamusitNostradamusi mbetet një prej parashikuesve më të saktë që ka parë bota. Shumë prej parashikimeve të tij kanë rezultuar të vërteta në mënyrë të frikshme.

Si për çdo vit, ai ka dhënë parashikimin e tij edhe për vitin 2017, nga ku 4 prej tyre rezultojnë të vërteta në mënyrë befasuese.

Ne i kemi paraqitur këto parashikime më poshtë, dhe ju mbetet juve në dorë të gjykoni vërtetësinë e tyre.

Nostradamusi ka parashikuar që në vitin 2017 do të nisë “Lufta e tretë botërore”, nga ku njerëzimi do të njohë Antikrishtin e tretë. Sipas tij, Antikrishti do të jetë pjesë e një prej vendeve superfuqi, ku së bashku me vendet islamike do të sulmojë pupujt e krishterë.

Sipas Nostradamusit, Italia në vitin 2017, do të përjetojë një kolaps ekonomik si ansjëherë më parë. Aktualisht situata e kredive në bankat italiane, po përjeton një kaos të vërtetë.

Koreja e Veriut dhe Koreja e Jugut do të bëhen një vend i vetëm në 2017 sipas Nostradamusit. Ai ka parashikuar se diktatori i Koresë së Jugut do të rrëzohet nga pushteti me ndërhyrjen e Rusisë.

Kina do të jetë supërfuqia më e madhe në botë në vitin 2017. Të paktën kështu ka thënë Nostradamus. Duke parë ecurinë e ngjarjeve, dhe ngritjen ekonomike të Kinës, nuk është ccudi që deri në fund të vitit parashikimi i Nostradamusit të rezultojë i saktë.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

9 mesazhe të fuqishme nga Keanu Reeves

Shumica e njerëzve më njohin, por nuk dinë historinë time. Në moshën...
Read More