Fustanet e Vitit të Ri 2018, veshjet e “ëndrrave” të dimrit

Nëse dëshiron të guxosh me veshjen në natën e Vitit të Ri, zgjidhni fustanet e ‘ëndrrave’, për të qenë në qendër të vëmendjes Rrugë të lirë pra për veshjet me temina, pëlhura të ylberta dhe metal, si dhe fustane pak më të veçanta se ato që veshim zakonisht. Mund të jetë rasti për shembull që të vishni një fustan të gjatë, ndoshta me temë “magjike”, që përkon edhe me festimet.

Në pasarelat e dimrit 2018 ishin të shumta temat ‘fantazi’ dhe romantike që na çojnë në udhëtime unike, surrealiste, mes qiellit të zjarrtë dhe peizazheve abstrakte. Nga Dior tek Elie Saab, nga Stella McCartney tek Alexander McQueen, duke kaluar tek fustanet mahnitëse Vionnet dhe Marchesa, ja seleksionimi ynë ekskluziv i ëndrrave, për të gjitha vajzat që kërkojnë sugjerime si të vishen natën e Vitit të Ri.

Shkruar Nga
More from Revista User

Bukuria e vërtetë e Britanisë

Një koleksion i mahnitshëm i fotografive shfaq disa prej pjesëve më të...
Read More