Gasprom dyfishon investimet në “rrjedhën turke”Prodhuesi kryesor rus i gazit, Gasprom pritet të shtojë mjetet për financimin e projektit për ndërtimin e rrjedhës së Turqisë për 863 milionë dollarë në vitin 2017.

“Ndryshimet në programin investues për 2017, të cilin do ta shqyrtojë bordi i drejtorëve, nënkupton shtimin e investimeve në realizimin e projektit “Rrjedha turke” për rreth 50 miliardë rubla”, ka thënë një burim i shërbimit informues të Gasprom për agjencinë Tass.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Letra për Ramën. Kandidati fitues te Fakulteti i Historisë: Ja si po deformohen zgjedhjet

Sabri Laçi, profesor në Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë të Universitetit të...
Read More