Genta Ismajli, Bukuria që këndon! 
 

genta-ismajli1-650x358

Genta Ismajli e ka mrekulluar publikun që me daljen e parë në skenë. Ajo jo vetëm këndon shumë bukur, por dhe performon mrekullisht duke na ofruar një spektakël kënge dhe vallëzimi profesionist e, mbi të gjitha, me një bukuri mahnitëse të performueses.

Genta mori pjesë dhe në edicionin e parë të “Dancing with the Stars Albania” me një performancë të mrekullueshme.

2824824216_1

Gentiana “Genta” Ismajli ka lindur më 12 prill të viti 1984 në Gjilan të Kosovës. Pas disa muajsh nga lindja e saj prindërit u zhvendosën në Chicago, Illinois . Hiti i parë i Gentës është kënga “Kthehu”, realizuar në Amerikë, hit që e bëri të njohur. Në moshën 19 vjeçare Genta kthehet në Kosovë për të kënduar këngën “Dridhem”.

49 (1)

Kënga u bë menjëherë hit, gjë që përcaktoi dhe karrierën muzikore të Genta Ismajlit. Ajo qëndroi në Kosovë duke u bërë pjesë e botës muzikore në Kosovë e Shqipëri. Genta fitoi Kënga Magjike 2015 me këngën “S’dua tjetër” të kompozuar nga Adrian Hila.

39137200_39144400

Genta (1)

Genta Ismajli këndon dhe në gjuhën angleze duke regjistruar albumin e parë në vitin 2008. Shumica e këtyre këngëve janë shkruajtur nga Kara DioGuardi. Ambicja e Gentës është që të bëhet një këngëtare e famshme jo vetëm në trojet shqiptare por dhe në Amerikë. Ajo po punon me kompositorët dhe producentët më të famshëm amerikanë.

genta-ismaili2015

12112368_10153782176698578_2861251703237246206_n

Në vitin 2011 nxori albumin “Guximi ” me gjysmën e këngëve në shqip dhe gjysmën në anglisht. Këngët anglisht përfshijnë “One Shot”, “Accident”, “Something to Remember Me By”, “Idolize Me”, “Intoxicated”, “Choose” dhe “Planet Me”, me shkruese dhe producente Kara DioGuardi.

Genta-Ismajli (1)

25123

Genta Ismajli është këngëtare, aktore dhe shkruese këngësh mjaft e talentuar.

5237034

Genta-Ismajli-650x358

GentaIsmajli-690x402

gii

largea_genta-ismajli-foto-er-re1417256130

Këngët dhe albumet e saj:

Albumet:
· Mos më Shiko (2004)
1. Pranoje
2. Pse Nuk Vallëzoni?
3. Unë të Dua
4. Mos më Shiko
5. Melodi Pa Fund
6. S’mund ta Them

1267892858-genta_ismaili

7. Kthehu
8. Fenomen
9. Dridhem

· Më e Fortë Jam Unë (2005)
1. Unë Jam Fati Yt
2. Për Ty Jam e Vdekur
3. Zor Me Mu’ e Keq Pa Mu’

27883

4. Pse të Dua Ty
5. M’puq, M’puq
6. S’do të Pres
7. M’u Largo
8. Gabova
9. Luj Me Mu

· Posesiv (2006)

2585647655_1

1. Një Lutje
2. Posesiv
3. Nuk Harrohet
4. Hajde Bukuri
5. Shko
6. Largohu
7. E Kam Shpirtin Eksplosiv

2849916912_1

8. Fjalë Me Bisht
9. Lutem
10. Me Hare

· Zero Zero (2008)
1. Një Her’ në Vit
2. S’dua t’jem e Tjetër Kujt
3. Zero Zero

Genta-650x358

4. E Pamundur
5. Qeni që Leh
6. Sa Ilaqe
7. Relax
8. Jan’s Picikato

· Guximi (2011)
1. Guximi
genta_ismaili_5

2. One Shot
3. Hajde, Qka po Pret
4. Pa Ty
5. Pini Sonte
6. Pse Ike?
7. Mos u Ndal
8. Accident

Genta-Ismajli-600x358

9. Number One (Remix)
10. Shkune Tune (Remix)

· Guximi (Bonus Tracks Version) (2011)
1. Guximi
2. One Shot
3. Hajde, Qka po Pret
4. Pa Ty

ismajli

5. Pini Sonte
6. Pse Ike?
7. Mos u Ndal
8. Accident
9. Something to Remember Me By
10. Idolize Me
11. Choose
12. Intoxicated
13. Planet Me

XVYuAr5X

14. Something to Remember Me By (Remix)
15. Number One (Remix)
16. Shkune Tune (Remix)
17. Outro

Compilation Albums
· Dekada (2014)

genta-Ismaili (1)

genta-ismajli-foto

BALLINA

7563188a2aa717d871ec4c610bcca0c8_XL

genta

genta_2220

 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Shuhet Fadil Hasa! Dedikimet prekëse të kolegëve në Durrës

Aktori i njohur i humorit, Fadil Hasa ndërroi jetë sot në moshën...
Read More