Gjermanët kthehen në shtëpi: Na falni që nuk luajtëm si kampionë

Ekipi i Gjermanisë i ngarkoi valixhet.

Kampionët e botës në fuqi u eliminuan për herë të parë që në fazën e grupeve.

Dëshpërimi lexohej në fytyrat e trajnerit dhe të lojtarëve, teksa u fotografuan në aeroportin Vnukovo të Moskës të enjten.

Ekipi i ka dërguar edhe një mesazh fansave të mërzitur.

“Të dashur tifozë, ne jemi po kaq të zhgënjyer sa ju.

Kupa e Botës vjen vetëm njëherë në katër vjet dhe ne prisnim më shumë nga vetja.

Na vjen keq që nuk luajtëm si kampionë botë, dhe aq e dhimbshme sa është, ne e meritonim të eliminoheshim”.

gjer1gjer2gjer3gjer4gjer5gjer6gjer7gjer8gjer9gjer10
 

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Negociatat me BE, Luan Rama: Ju tregoj skandalin e radhës së një qeverie skandalesh

  Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, ka akuzuar qeverinë...
Read More