Gjermani/ Sërish sulm terrorist me makinë duke lënë të plagosur, qëllohet nga policia agresoripolicia-gjermani

Tre persona kanë mbetur të plagosur në qytetin Hajdelberg të Gjermanisë, pasi një person vërshoi me makinën e tij në një zonë këmbësorësh.

Agresori, që mendohet se ishte i armatosur me thikë, është qëlluar nga policia pas një rezistence të shkurtër dhe pas largimit nga vendi i ngjarjes në këmbë.

Motivet e veprimit të tij janë ende të paqarta, por terrorizmi nuk shihet si pistë e mundshme dhe mendohet që ai të ketë vepruar i vetëm.

Në dhjetor të vitit të kaluar, një person hyri me një kamion në tregun e Krishtlindjes në Berlin, duke vrarë 12 persona dhe plagosur më shumë se 50 të tjerë.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Dështon tanku gjerman/ Ja çfarë i kanë bërë luftëtarët kurdë ‘Leopard’-it turk

“Leopard 2”, tanku gjerman i blerë nga Turqia për të luftuar kurdët...
Read More