Gjermania dhe Franca po ndërtojnë një aeroplan të ri patrullues

Gjermania dhe Franca po punojnë për të ndërtuar një aeroplan të ri patrullues dhe për mbikëqyrje detare, njoftoi marina gjermane.

Burimet e Reuters thonë se ndërtimi i aeroplanit filloi për shkak të rritjes së madhe të patrullimeve nga nëndetëset ruse.

Shkruar Nga
More from Revista User

Sekuestrohen 900 kg drogë, në pranga 6 persona

900 kg drogë e sekuestruar në plazhin e Zvërnecit dhe 6 në...
Read More