Gjykata nuk regjistron zgjedhjet në FSHF, reagon Fino: Drejtësia triumfoiPas dënimit drastik të klubit Skënderbeu nga UEFA, këtë herë është vetë FSHF që merr lajm të keq për Asamblenë Zgjedhore në FSHF, zhvilluar më 7 shkurt.

Burime zyrtare në Gjykatën e Tiranës i thanë “Panorama Sport” pak më parë se nuk i ka regjistruar zgjedhjet në Federatë, që rikonfirmuan Armand Dukën si president.

Gjykata ka konstatuar shkelje me listën e anëtarëve që votuan më 7 shkurt.

Në këto kushte, Gjykata e Tiranës vendosi për të mos regjistruar vendimet e Asamblesë së 7 shkurtit, si për kreun e FSHF-së, ashtu edhe për anëtarët e Komitetit Ekzekutiv.

Ndërkohë, kandidati rival i Dukës, Bashkim Fino, ka konfirmuar ankesën në KAS-in e Lozanës.

Ish-kandidati, Bashkim Fino, ka reaguar pas lajmit se gjykata nuk ka regjistruar zgjedhjet për president të FSHF-së.

“Ish-kandidati për kreun e FSHFPasi konstatova dhe denoncova publikisht paligjshmërinë e funksionimit të FSHF, mënyrën se si i manipuluan zgjedhjet, duke futur persona të pautorizuar dhe shoqata te paregjistruara, bashkë me stafin tim, vendosëm të ndjekim rrugën ligjore.

Kisha besim te drejtësia dhe ajo u shpreh sot, duke mos e regjistruar Asamblenë Zgjedhore të datës 7.02.2018. 

Përshëndes shpresën që dha sot drejtësia, që çdo manipulim, nuk do ketë sukses para ligjit. 
Ky ishte një mesazh për të gjithë viktimat e këtij sistemi, që Armand Duka nuk ka për të pasur më sukses me metoda të paligjshme.


Procesi vazhdon edhe në KAS-in shqiptar dhe sidomos në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë.
Për një futboll të pastër dhe të drejtë!” shkruan ai në FB.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Veliaj: Rriten investimet në fshat, paketë investimesh për qendrat rurale

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi rrugën e re...
Read More