Gjykata u zgjat paraburgimin liderëve katalunasGjykata e Lartë e Spanjës ka bërë të ditur se ka urdhëruar që dy liderët katalonas të organizatës separatiste të mbeten në paraburgim me dyshimin për nxitje të kryengritjes.

Sipas Prokurorisë kryetari i Kuvendit popullor të Katalonisë Hordi Sanchez dhe kryetari i një shoqate kanë qenë organizatorët kryesorë të referendumit për pavarësinë e Katalonisë që është mbajtur më 1 tetor.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Kapet maqedonasi i kërkuar nga interpoli, arrestohet në Durrës

Isabedin Ibraimi 30 vjeç, banues në Maqedoni ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar...
Read More