Gjyqtarja lë në burg tutorin e prostitutave dhe më pas jep dorëheqjen

Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg Frederik Totën, të akuzuar për prostitucion. Tota ishte organizatori i grupit prej shtatë personash të cilë u arrestuan për shfrytëzim prostitucioni.

Grupi u godit në kuadër të operacionit të gjerë policor “Forca e Ligjit” në datën 18 nëntor.

Në pranga u vunë 7 persona, 2 organizatoret dhe 5 femra që ushtronin prostitucion. Operacioni i koduar “Balerina” u finalizua me sukses pas një hetimi disa mujor me aplikimin e metodave speciale të hetimit.

Rinard (Frederik) Tota akuzohet se shfrytëzonte për ushtrim prostitucioni lokalin e tij “Tata” në Shkodër i cili u sekuestrua në kuadër të aksionit së bashku me dy automjete, një pistoletë dhe bizhuteri të llojeve të ndryshme

Të arrestuarit

– Rinard (Frederik) Tota, 50 vjeç, banues në Shkodër, i dënuar disa herë për vepra të ndryshme penale.

– Kastriot Musa, 41 vjeç, banues në fshatin Barbullush Shkodër.

-S.M, 32 vjeçe, banuese në qytetin e Shkodrës, e denuar më parë për veprën penale ushtrim prostitucioni.

– A.M, 33 vjeçe, banuese në Shkodër.

– A.Ll, 33 vjeçe banuese në Burrel.

– A.N, 25 vjeçe, banuese në Lezhe.

– A.M, 33 vjeçe, banuese në Shkodër.

Shkruar Nga
More from Revista User

Llogaraja mbulohet nga akulli

Është bllokuar sot paradite rruga në Llogara për shkak të ngricave dhe...
Read More